Ako aplikovať laky

Aplikácia je jednoduchá:

Odstráňte existujúci Acquarella lak na nechty, alebo Acquarella kondicionér s pomocou Acquarella odlakovača.
Opláchnite si nechty čistou vodou a dôkladne ich osušte.
Následne naneste dve tenké vrstvy Acquarella laku na nechty.
Pri kriedovom laku je potrebná len jedna bohatá vrstva.
Lak na nechtoch zvyčajne zaschne do troch minút, úplné vyschnutie trvá 10–15 minút.
Ak sa rozhodnete pre iný odtieň alebo už aplikovaný lak potrebujete opraviť, Acquarella lak na nechty je možné zmyť pod tečúcou vodou do jednej minúty po nanesení.

Užitočné rady: 

Acquarella lak alebo kondicioner odporúčame nanášať na nechty pred spánkom alebo večer, aby ste minimalizovali kontakt s vodou. Jednou z výhod je aj odolnosť voči otreniu o posteľnú bielizeň. Stačí ho naniesť na nechty a po tridsiatich minútach si môžete pokojne ľahnúť spať bez obáv, že sa lak poškodí. Aplikácia laku pred spánkom je dostatočný čas (6 hodín a viac) na zaschnutie laku pre čo najlepší výsledok a trvácnosť.

Sýtosť farby a lesk vydrží rovnako dlho ako pri bežných chemických lakoch na nechty.
Tesne po nanesení Acquarella laku na nechty neodporúčame používať mydlá a šampóny, lak je potrebné nechať vyschnúť počas vášho spánku.

Pred nanesením Acquarella laku na nechty nepoužívajte krémy alebo oleje. Na hydratáciu rúk používajte Acquarella hydratačný gél. Aby ste predišli skorému olupovaniu laku z nechtov, odstraňujte ho len s Acquarella odlakovačom. Lak bude mať lepšiu trvanlivosť.

Pri rozliati laku na nechty alebo kondicioneru značky Acquarella navlhčite papierový obrúsok odlakovačom Acquarella a priložte ho na zasiahnuté miesto. Na odstránenie Acquarella produktu z textilu alebo koberca použite vodu – do jednej minúty dôkladne navlhčite miesto, pretrite ho a vodu odsajte.  

V prípade, že váš lak na nechty začne hustnúť, stačí doň pridať kvapku alebo dve destilovanej vody a fľaštičkou s lakom dôkladne pretrepať.

Všetky výrobky značky Acquarella sú len na vonkajšie použitie.